Versele-Laga Avicentra KAMPOL BENEFEED Aves & Avian

Pobaw się ze mną !

Pobaw się ze mną !

Poradnik na wspólne zabawy z Waszym kotem

Tor przeszkód

 

Przygotowanie toru przeszkód to dobry sposób, aby Twój kot zachował pełnię energii, zdrowie i dobre samopoczucie. Możesz uczyć kota przeszkód stopniowo, zanim ostatecznie pozwolisz mu przejść cały tor przeszkód za jednym razem. Może to trochę potrwać, zanim Twój kot pozna każdy etap, ale bądź cierpliwy i  pamiętaj, że czas spędzony razem buduje prawdziwą więź między wami.

Możesz również wymyślać nowe etapy. Upewnij się tylko, że na pewno są one bezpieczne dla Twojego kota. Pamiętaj, aby nie dawać nagrody bezpośrednio z ręki: połóż suchą karmę na podłodze po każdym pokonaniu przeszkody.

Od czego zacząć:

  • Obręcz (lub inny podobny przedmiot, np. dziecięce hula-hoop)
  • Puste kartonowe pudełko
  • Koci tunel (możesz nabyć w sklepie zoologicznym lub zrobić samemu z koców i krzeseł)
  • Krzesło lub drapak dla kota
  • Suchą karmę dla kotów
  • Kliker w celu wzmocnienia zachowania (opcjonalnie)

Etap 1.

Pierwszą przeszkodą jest obręcz. Umieść obręcz nieco nad ziemią, z kotem po jednej stronie i smaczną suchą karmą Friskies® po drugiej. Gdy Twój kot przeskoczy przez obręcz, otrzyma nagrodę!

Etap 2.

Zbuduj barierkę z pustego tekturowego kartonu, z kotem po jednej stronie i nagrodą po drugiej; Twój kot musi przeskoczyć przez barierkę.

Etap 3.

Trzecia przeszkoda to koci tunel. Poprowadź kota przez tunel zachęcając go suchą karmą Friskies®. Nie zapomnij na końcu go nagrodzić.

Etap 4.

Tor przeszkód zakończ zachęcając kota, aby skoczył na mały taboret czy krzesło. W nagrodę podaruj mu pyszną suchą karmę.

 

Nauka zachowania

 

   Ma ona za zadanie kształtować swoją małą osobowość i wzorce zachowania już w bardzo wczesnym wieku.
   Na to jakie to będą wzorce mają wpływ mi. in. zachowanie matki, rodzeństwa, życie obok siebie oraz interakcje z ludźmi.

Radzimy, aby unikać pozwalania na zabawy z Twoimi dłońmi. Przyzwolenie powoduje, że ruszająca się ręka zmienia się w obiekt zabawy a to może prowadzić do bolesnych, trudnogojących się zadrapań, gdy kociak urośnie.

W zamian zachęcaj go do zabaw zabawkami, ponieważ będą stymulować jego postrzeganie obiektów do zabawy i pomogą mu wyrosnąć na szczęśliwego i mądrego kota. Jeżeli czas zabawy uczynisz częścią codziennych zajęć, sprawisz nie tylko, że Twój dzień stanie się bardziej radosny, ale również wzmocnisz więź między Wami i wpłyniesz na spełnienie poczucia dobrostanu Twojego kota.

 

 

 

 

Zmiany w zabawie

        

Po około pięciu miesiącach kocięta naturalnie zaczną mniej się bawić. Niektórzy behawioryści sugerują, że dzieje się tak, ponieważ okres nauki dobiega końca.

Odpowiednio zachęcając regularnymi ćwiczeniami możecie nadal przez wiele lat cieszyć się chwilami spędzonymi razem i regularną aktywnością Twojego kota.

Wspólne zabawy nie tylko sprawią, że Twój kociak będzie tryskał zdrowiem i energią, ale również pozytywnie wpłyną na koordynację odcinka oko – łapa.

Co więcej, kociaki są tak inteligentne, że można ich uczyć rozmaitych trików, takich jak np. siedzenie na tylnych łapach. Z odrobiną cierpliwości, dużą ilością pochwał i nagrodami w postaci smacznej suchej karmy. Twój kociak pokaże Ci, na co go stać.

 

Właściwe zabawki

 

Nawet najprostsze, zwyczajne rzeczy mogą sprawić Tobie i Twojemu kotu mnóstwo radości. Na przykład piłeczka do tenisa stołowego lub zgnieciony papier to wiele godzin zabawy i szaleństwa. Tylko pamiętaj, aby unikać stosowania małych przedmiotów, które mogłyby zostać połknięte – tak, aby Twój kociak mógł bawić się bez niepotrzebnych obaw.

Kocięta, ale również i dorosłe koty, wykazują zdrową ciekawość papierowymi torbami i kartonami. Upewnij się więc, że plastikowe torebki są poza ich zasięgiem, tak aby kociaki mogły bawić się bezpiecznie. Drabinki, drapaki są doskonałym źródłem rozrywki. Gdy podsuwasz kociakowi coś do ostrzenia pazurów, ocalasz swoje meble przed zadrapaniami podczas zabawy i znaczeniem terytorium.

Co nas wyróżnia?

          

Nasi partnerzy logistyczni
InPost
DPD
Metody płatności