Papuga Ara

Papuga Ara
Ubarwienie, cena, hodowla czyli wszystko co musisz wiedzieć o tym niezwykłym ptaku.

Papuga Ara i jej rodzaje:

Wśród tego rodzaju papug wyróżnić można kilka gatunków różniących się od siebie upierzeniem i rozmiarem.

Ara Ararauna

Jej długość wraz z ogonem może wynosić nawet 90 cm. Jest jedną z największych Ar. Cechą charakterystyczną tego gatunku są białe policzki. Jej kark, skrzydła oraz pióra ogonowe są w kolorze turkusowym. Brzuch jest żółty, a głowa zwykle zielona. Dziób tej papugi jest natomiast czarny. Przedstawiciele obu płci są do siebie bardzo podobni w takim stopniu, że do ich stuprocentowego rozpoznania niezbędne jest badanie laboratoryjne.

Zobacz obraz źródłowy

Ara Szafirowa

Jest to jeden z najrzadziej występujących gatunków, zagrożony wyginięciem. Dziko żyjących jest jedynie około 300 sztuk. Gatunek ten posiada żółty brzuch. Kark, skrzydła i głowa są natomiast w kolorze turkusowym.

Zobacz obraz źródłowy

Ara zielona

To także gatunek zagrożony wyginięciem. Pióra tuż nad dziobem są w kolorze czerwonym. Pióra ogonowe z kolei są kolorowe: czerwone, niebieskie i żółte. Reszta ciała Ary zielonej pokryta jest piórami w kolorze zielonym.

Zobacz obraz źródłowy

Ara oliwkowa

Ma bardzo podobne upierzenie jak Ara zielona. Jej pióra są jednak nieco jaśniejsze i mają bardziej oliwkowy niż czysto zielony odcień. Ara oliwkowa jest także większa. Może mierzyć około 90 cm długości wraz z ogonem.

Zobacz obraz źródłowy

Ara  czerwona.

Wyróżnia się bardzo kolorowym upierzeniem. Posiada charakterystyczny dziób- w dolnej części szary, a w górnej czarny. Ma żółte oczy, a skóra wokół nich jest biała. Ara żółtoskrzydła mierzy około 90 cm długości, z czego 50 cm stanowi jej ogromny ogon w różnych kolorach:niebieskim, żółtym i czerwonym. Rozpiętość skrzydeł to nawet 1 metr.

Zobacz obraz źródłowy

Ara zielonoskrzydła

Podobnie jak żółtoskrzydła posiada szaro-czarny dziób. Jest bardzo kolorowa. Szyję, głowę oraz górną część grzbietu posiada czerwoną. Niżej grzbiet jest zielony tak jak i skrzydła na tej samej wysokości. Pozostała część skrzydeł, a także ogon są niebieskie, ale posiadają zielone brzegi. Jest również bardzo duża. Może mierzyć nawet około 1 metra długości oraz ważyć ponad 1,5 kg.

Zobacz obraz źródłowy

Ara różowooka

Jest jedną z mniejszych Ar. Może mierzyć do 60 cm długości. Posiada jasne, oliwkowe zabarwienie. Na czole oraz pokrywach usznych znajdujących się tuż za okiem można dostrzec pomarańczowe plamki. Znajdują się one także na przednich częściach skrzydeł. Młode osobniki są całkowicie zielone. Skóra wokół oczu w przypadku tego gatunku jest różowa. Dziób jest cały czarny.

Zobacz obraz źródłowy

Ara kasztanowoczelna

Należy do najmniejszych Ar. Jej upierzenie jest zwykle zielone o nieco oliwkowym odcieniu. Po wewnętrznej stronie skrzydeł można dostrzec czerwone plamy. Ogon ma długi w stosunku do reszty ciała i wielobarwny. Nad dziobem posiada niewielki łuk w kasztanowym, czasem bardziej brązowym kolorze, któremu zawdzięcza swoją nazwę. U samców łuk ten ma intensywniejszą barwę

Zobacz obraz źródłowy

.

 

Dieta Ary oraz hodowla

Te papugi jedzą świeże owoce(np.banany,pomarańcze),różne rodzaje orzechów,zieleninę,nasiona traw i zbóż,warzywa,owoce dziko rosnące( głóg, jarzębina, dereń czy tarnina) Bardzo ważną rolę w diecie papug odgrywa wapń ,który służy do budowy kości, piór oraz skorupki jajka. Można go dostarczać w formie kostki wapiennej (tzw. wapienko), skorupek jaj i muszli mątwy..

Klatka również musi być dobrze dobrana,powinna mieć dużo miejsca tak aby ptak mógł rozprostować swoje skrzydła oraz żeby mógł sie swobodnie przemieszczać.Ważne jest też,aby Ara była wypuszczana z klatki żeby polatać.Te papugi są zwierzętami długowiecznymi. Mogą dożywać kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu (nawet 80) lat.

 

Cena Ary

papuga ara może kosztować nawet 6000 zł i więcej. Najważniejsze, aby ptaki kupować ze sprawdzonych źródeł i zarejestrowanych hodowli, aby mieć pewność m.in. co do stanu ich zdrowia oraz pochodzenia.

 

Co nas wyróżnia?

Nasi partnerzy logistyczni

Metody płatności

© 2020 FlyVit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie treści zabronione.