Papuga Nimfa

Papuga Nimfa
Poznajmy lepiej tą przyjazną papugę !

Nimfa 

Pochodzi z Australii, jest ptakiem z małymi wymaganiami hodowlanymi przez co jest bardzo popularnym ptakiem hodowlanym i idealnym dla osób,które dopiero zaczynają swoją przygode z papugami. Kolory jej upierzenia to jasnożółty, szary z żółtym lub jednolicie szary z białymi plamkami na skrzydłach. Płeć papug można dodatkowo poznać po poprzecznych prążkach na spodniej stronie ogona, które określają samicę.

Zobacz obraz źródłowy

Dieta Nimfy

Dieta tych ptaków nie jest bardzo wymagająca,podstawowym ich pokarmem są mieszanki nasion, które można kupić w sklepach zoologicznych,bądź zamówić na stronie flyvit,idealnie dobraną mieszanke zawierającą wszystkie niezbędne witaminy. Podstawą powinno być słonecznik, proso, proso senegalskie, ziarna zbóż.Należy pamiętać,że dobrze jest podawać owoce (np.jarzebina),zieleninę (marchewkę z natką,kawałek buraka,świeżą kukurydze lub chwasty takie jak mlecze),gotowane jajko na twardo,biały ser,biszkopty.

 

Hodowla 

Idealne są większe klatki,pozwalające ptakom na latanie i swobodne przemieszczanie się.Papuga jest stadna oraz bardzo przyjazna ,dlatego nie ma żadnego problemu aby ją mieszać z innymi ptakami,natomiast jeśli nie możemy zapewnić jej towarzysza,powinniśmy sami poświęcać jej dużo czasu tak aby nie czuła się samotna.Nimfy żyją do 20 lat, dlatego podejmując decyzję o zakupie, podejmijmy ją rozważnie. Ptak przywiązuje się do swego opiekuna, a każdą zmianę mocno przeżywa.Samce potrafią również śpiewać, co również wpływa na ich popularność. Śpiewania uczą się od najmłodszych lat i może ono przybierać bardziej lub mniej zaawansowane formy.Niektóre papugi słyną ze swojego skrzekliwego, dosyć irytującego po czasie głosu, stąd wielu hodowców nie pała do nich sympatią. Papuga nimfa jednak częściej gwiżdże, niż skrzeczy, co jest znacznie milszym dźwiękiem dla ludzkiego ucha.

Cena papugi nimfy 

W zależności od mutacji ,jednak ceny wahaja się od 50 zł do nawet 200 zł

Poniżej są średnie ceny jakie najprawdopodobniej zapłacisz za konkretną odmianę:

  • 50 zł – mutacja naturalna
  • 60 zł – mutacja cynamonowa / perłowa
  • 70 zł – mutacja szek / lutino
  • 80 zł – mutacja białogłowa
  • 110 zł – mutacja albinos

Nie są to jednak wszystkie odmiany, a niektóre papugi mogą kosztować nawet 200zł

Oferty papug możesz znaleźć m.in. na takich portalach jak www.olx.pl www.sprzedajemy.pl lub forum hodowców www.ptakiegzotyczne.net

Pamiętaj, nigdy nie sugeruj się najniższą ceną !

 

 

Zobacz obraz źródłowy

 

Co nas wyróżnia?

Nasi partnerzy logistyczni

Metody płatności

© 2020 FlyVit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie treści zabronione.