Papużka falista - wierny przyjaciel ?

Papużka falista - wierny przyjaciel ?
Poznaj jak wyjątkowe są papużki faliste

Papuga falista

 Jest to niewielki ptak pochodzący z Australii, bardzo bystry oraz towarzyski.Potrafi przeżyć od 8-25 lat  w niewoli, pod warunkiem że jest dobrze hodowany.

Zobacz obraz źródłowy

 

Jak dbać?

Jeżeli chodzi o hodowle,to należy pamiętać że papużka falista żyje na wolności w stadach,więc ważne jest aby przy zakupie zdecydować się na parkę.Papużki charakteryzują się żywym usposobieniem i dużym temperamentem.Po oswojeniu. papużce należy dać możliwość wylatania się, a zatem przynajmniej raz na kilka dni otwieramy klatkę i wypuszczamy z niej ptaka.Trzeba unikać nagłych zmian temperatury, szkodliwych dla papug, a także podtrzymywać umiarkowaną wilgotność powietrza.

Dieta papużki falistej

Głównym pokarmem takiej papużki są nasiona roślin,proso,siemie lniane,słonecznik.Dobrym uzupełnieniem diety dla takiego ptaka będą przysmaki dedykowane specjalnie temu gatunkowi ,owoce (jabłka,gruszki),warzywa (marchewka),liście mniszka lekarskiego i koniczyny.
W domu potrzebuje mieć średniej wielkości klatke,poidełko,wapno i podłoże specjalnie przeznaczone dla ptaków,ponieważ każde inne zawiera bakterie lub trujące środki.

Cena papużki

jedną papużkę można kupić za 20-30 złotych, za około 30-50 zł można kupić parę.Na niską cenę papugi falistej wpływa między innymi powszechność jej występowania.Dlatego jest ona idealnym kandydatem do tego aby zacząć swoją przygodę z ptakami.

Kolory papużek 

Papużki faliste mają cztery kolory: żółty, niebieski, zielony i czarny.

Kolor bazowy – jest to podstawowy kolor obecny na wszystkich piórach i zależnie jaki on jest – różne mutacje będą wyglądać zupełnie inaczej.
U papużek falistych jest on związany z żółtym barwnikiem – psittaciną.

Kiedy barwnik ten jest obecny – zwykle pokrywa całe ciało. Papużka taka (jeśli nie ma u niej żadnych innych mutacji) będzie miała klasyczny wygląd – ubarwienie naturalne. A dokładniej: zielony tułów i czarne fale, a wszystkie miejsca gdzie tych dwóch kolorów nie ma będą intensywnie żółte

Mutacja niebieska jest to taka zmiana w genach, która zaburza produkcję psittaciny – ponieważ żółtego barwnika nie ma, papużka będzie miała niebieski tułów z czarnymi falami, i białymi “wykończeniami” (głowa, miejsca między falami).

Najciekawsza,czyli tęczowa papużka powstaje przy połączeniu trzech mutacji : jasnoskrzydłej, paraniebieskiej i opalowej.

 

 

Zobacz obraz źródłowy

Co nas wyróżnia?

Nasi partnerzy logistyczni

Metody płatności

© 2020 FlyVit. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie treści zabronione.